Blog

Jaką klimatyzację zamontować w biurze, a jaką w domu?

pilot do klimatyzacji

Klimatyzacja jest jednym z podstawowych udogodnień zarówno w mieszkaniach, jak i biurach. Znacznie wpływa na komfort osób przebywających w określonym pomieszczeniu. Oprócz obniżania temperatury zajmuje się też oczyszczaniem powietrza, co docenią szczególnie alergicy. Aby jednak klimatyzacja odpowiednio spełniała swoją funkcję, należy dopasować ją do określonych wcześniej potrzeb. Jaki sprzęt warto wybrać do domu, a jakie urządzenie sprawdzi się w biurze?

Klimatyzacja do domu — jaką wybrać?

Podczas poszukiwania klimatyzacji do domu warto kierować się przede wszystkim własną wygodą. Warto zwrócić uwagę na to, jaki hałas emituje wybrane urządzenie. Ważne, aby dźwięk nie przeszkadzał w wykonywaniu codziennych czynności i umożliwiał komfortowy wypoczynek domownikom. Dobrze także zwrócić uwagę na energooszczędność wybranego urządzenia. Dzięki temu, że nie będzie zużywać znacznej ilości energii elektrycznej, po montażu sprzętu rachunki wyraźnie nie wzrosną.

Należy także podkreślić, że klimatyzacja do domu może być wyposażona w dodatkowe funkcje, np. oczyszczanie powietrza z nieprzyjemnego zapachu czy smogu, co znacznie podnosi jego jakość. Eksperci dla klientów indywidualnych polecają przede wszystkim klimatyzację typu split dla osób, chcącym ochłodzić np. wyłącznie salon lub sypialnie oraz multisplit, którym zależy na ochłodzeniu powietrza w całym mieszkaniu lub domu.

Klimatyzacja w biurze — na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Klimatyzacja w biurze powinna mieć moc dostosowaną do oczekiwań, jakie się przed nią stawia. Warto pamiętać o tym, że oprócz temperatury na zewnątrz wpływ na to, jaka temperatura jest w tego typu pomieszczeniach, wpływ mają również wykorzystywane w nich sprzęty jak laptopy, drukarki czy ekspresy do kawy, które też emitują ciepło. Podobnie jak w przypadku klimatyzacji do domu, warto sprawdzić, czy dane urządzenie nie jest zbyt głośne. Dobrym wyborem do biura jest system VRF, który stosuje się w obiektach o powierzchni większej niż 100 m2. Oprócz ochładzania powietrza mają one również funkcję grzania.