Instalacje fotowoltaiczne - Kraków i cała Małopolska

Instalacje fotowoltaiczne produkują prąd z promieniowania słonecznego. Fotowoltaika umożliwia zasilanie wszystkich domowych urządzeń elektrycznych, RTV, AGD. Nadwyżki wyprodukowanej energii odprowadzane są do publicznej sieci energetycznej – w ciągu roku można go odebrać w ok.80% za darmo. Użytkownicy instalacji fotowoltaicznych płacą znacznie niższe rachunki, gdyż prąd pozyskiwany ze słońca jest darmowy, a nadwyżki można magazynować.

Zakup instalacji fotowoltaicznej zazwyczaj zwraca się w ciągu kilku lat. Dzięki niej dom staje się nie tylko bardziej ekologiczny, nowocześniejszy, ale i jego mieszkańcy stają się bardziej niezależni. To wszystko sprawia, że koszty utrzymania są niższe i w zamian można zainwestować je np. w pompy ciepła.

Fotowoltaika to technologia przyszłości. Dom wyposażony w instalację fotowoltaiczną ma większą wartość na rynku nieruchomości. Dzięki niej jest również bardziej komfortowy i żyje się w nim wygodniej.

Montaż instalacji fotowoltaicznej

panele

Najważniejszym elementem całej instalacji fotowoltaicznej są panele fotowoltaiczne (PV). To, ile potrzebuje ich dany użytkownik, będzie zależeć od czynników takich jak np. roczne zużycie energii elektrycznej w budynku i sprawność modułów. By ustalić te dane, nie trzeba wykonywać żadnych specjalistycznych obliczeń, gdyż wystarczy dokładnie sprawdzić rachunki elektryczne za kilka ostatnich lat lub przynajmniej za ostatni rok.

Szacunkowe zużycie prądu w gospodarstwie domowym

– wybrane warianty (źródło: SMA):

2 osoby dorosłe (1 pracuje na zmiany), 1 dziecko: 2 800 kWh/rok

2 osoby dorosłe (1 pracuje zawodowo), 2 dzieci: 4 400 kWh/rok

2 osoby dorosłe (1 pracuje zawodowo), 3 dzieci: 5 600 kWh/rok

2 osoby dorosłe (obie pracują zawodowo), 2 dzieci: 3 600 kWh/rok

2 osoby dorosłe (obie nie pracują zawodowo): 2 900 kWh/rok

Panele instalacji fotowoltaicznej zazwyczaj umieszczamy na dachu domu, na garażu, na przybudówce lub zadaszeniu wiaty – raczej odradzamy montaż instalacji wolnostojącej. Największą ilość prądu ze słońca powstaje, gdy panele skierowane są na południe i pochylone do poziomu pod kątem ok. 30-35 stopni – istotne jest, by nie padał na nie nawet najmniejszy cień. Odległość modułów fotowoltaiki np. od krawędzi dachu nie powinna być mniejsza niż 0,5-1,0 m; a od instalacji nie powinna być mniejsza niż 0,4-1,0 m.

Najważniejszym elementem instalacji fotowoltaicznej jest inwerter. Ma ona za zadanie m.in. zmieniać prąd stały z modułów na zmienny i przy to go stale kontrolować. Co więcej, inwerter nadzoruje pracę fotowoltaiki, więc zawsze montujemy go w pomieszczeniu sypialnym lub garażu.

Zapraszamy do korzystania z naszych usług klientów z Krakowa i całej Małopolski. Ponadto zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą klimatyzacji, wentylacji, instalacji c.o. i instalacji wodno-kanalizacyjnych.

Chcesz szybko naszą ofertę ?
skorzystaj z szybkiego formularza kontaktowego